Spočítejte si pomoci naši online kalkulačky cenu za havarijni pojištění. Stačí vyplnit jednoduchý formulář, který zpracuje Vaše data a Vy během okamžiku získáte přehled nabídek, které můžete získat u jednotlivých pojišťoven. Ušetřete na havarijním pojištěním ještě dnes!

havarijní pojištění kalkulačka

Rizika

V praxi se setkáváme nejčastěji s těmito riziky, které jdou buď kombinovat (někomu se nevyplatí platit např. za vandalismus a krádež pokud v naprosté většině parkuje v garáži u svého domu nebo v práci na hlídaném parkovišti) nebo lze také zvolit kompletní balíček, který zahrnuje veškerá rizika a často se nazývá allrisk.

| Havárie

Nejčastější riziko, se kterým se setkáváme. Jedná se o havárii Vašeho automobilu a je jedno, zda jste ji způsobil při couvání do Vaši garáže nebo způsobil dopravní nehodu při které došlo k poškození Vašeho vozu o jiné vozidlo (to kryje Vaše povinné ručení). V případě potřeb si necháte auto odtáhnout nebo dojedete do nejbližšího autorizovaného servisu (podle podmínek pojišťovny) a necháte auto opravit. Zaplatíte pouze spoluúčast za opravu (1-30% podle smlouvy) a je to.

| Živel

Může se stát, že Vám přistane na auto sousední strom, který jste chtěl už před rokem skácet. Během vichřice se může stát cokoliv. Místo rukou v dlaních však s havarijním pojištěním můžete být v klidu. Samozřejmě pokud máte sjednané i toto riziko. Necháte si vůz opravit a zaplatíte pouze spoluúčast. V případě totální nehody získáte peníze na nákup nového vozu.

| Vandalismus

Nemusí jít ani o závist, stačí jen, že se někomu Vaše auto nebude líbit a tak Vám poškodí lak, ukopne zrcátka nebo vybije okna. Škoda nevyčíslitelná a pohled k zbláznění. Bez havarijního pojištění pak ještě pláč při pohled na fakturu za opravu vozidla. Některé věci neovlivníte, ale Vaši peněžence můžete ulevit, pokud budete mít sjednané havarijní pojištění a nebudete muset platit plnou částku.

| Krádež

Bohužel je to dennodenní záležitost. Mezi zloději se najdou i jedinci, kteří Váš vůz v hodnotě 300 000 Kč rozprodají na díly za 50 000 Kč, protože pro ně to mělo hodnotu 10 minut strachu. Vy už pak můžete pouze doufat, protože nic jiného Vám nezbývá. S havarijním pojištěním máte jistotu, že nepřijdete o veškeré peníze. Odečtou Vám pouze spoluúčast a amortizaci vozidla. Získáte tak dostatek financí pro nákup jiného vozu.

Je jen na Vás, zda chcete být krytí proti těmto možnostem.